معرفی کتاب

قصه گویی یکی از تاثیرگذارترین شیوه های آموزشی برای یادگیری کودکان است. روشی که کودک را به افزایش مهارت، رشد خلاقیت، تخیل و تصویر سازی هدایت می کند.
با خواندن قصه و تعریف کردن خاطرات کودکی، سرگرمی ها، جشن و مراسم هایی که شرکت کردیم، کودک را با فرهنگ خانوادگی، آداب و معاشرت اجتماعی بیشتر آشنا خواهیم کرد.
با قصه گویی کودکان می توانیم آن ها را با پیچیدگی های زبان و کلمات جدید آشنا کنیم.
و همچنین اصول استفاده و تلفظ صحیح آن ها را به فرزندانمان آموزش دهیم.
معمولا کودکان ترجیح می دهند بیشتر حرف بزنند تا گوش کنند، به کمک داستان گویی می توانیم توجه آن ها را به موضوع افزایش دهیم و مهارت های شنیداری او را تقویت کنیم.
کودک بعد از هربار شنیدن، سعی می کند مکان، شخصیت های داستان و اتفاقات را در ذهن خود تصویر سازی کند. این مسئله باعث خواهد شد تا قدرت خلاقیت و تصویرسازی کودک افزایش پیدا کند.
قصه گویی هنر درست سوال پرسیدن و شروع یک گفتگو را به کودک می آموزد و سبب افزایش اعتماد به نفس در آن ها می شود.
می توانیم با استفاده از ایده های هوشمندانه سطح تمرکز را در کودک افزایش دهیم 
سعی داریم یک قصه را چندین بار برای او با جزئیات تعریف کنیم؛ بعد از گذشت چند روز، از او بخواهیم تا داستان را برای ما تعریف کند و یا ادامه قصه را خودش به تنهایی بازگو کند. این روش سطح تمرکز او را افزایش می دهد و به تقویت حافظه در کودک کمک خواهد کرد.
کودکان از گوش دادن به قصه ها لذت می برند، آن ها دوست دارند درباره شخصیت های داستان که به آن علاقه دارند، بیشتر بدانند و همانند آن ها رفتار کنند.
در واقع ما می توانیم اخلاقیات پسندیده مثل؛ شجاعت، صداقت و دانایی را به کودکان بیاموزیم و صفات مثبت انسانی را در آن ها پرورش دهیم.
در این بخش با معرفی کتاب هایی متناسب با هر گروه سنی با شما عزیزان همراه خواهیم بود:

کتاب بهترین بودن نوشته مسعود ملک‌یاری است. کتاب بهترین بودن را انتشارات پرتقال منتشر کرده است، این انتشارات با هدف نشر بهترین و با کیفیت‌ترین کتاب‌ها برای کودکان و نوجوانان تاسیس شده است. پرتقال بخشی از انتشارات بزرگ خیلی سبز است.

درباره کتاب بهترین بودن

فلو یک فلوت خوش‌صدا بود، درست مثل همه فلوت‌های دنیا اما اتفاق بدی برایش افتاد که زندگی‌اش را عوض کرد. او دیگر نمی توانست مثل گذشته باشد و آهنگ‌های قشنگ بزند اما بلاخره راهی برای شاد بودن پیدا کرد. یک راه جالب که شاید به فکر هرکسی نرسد.

خواندن کتاب بهترین بودن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

کودکان گروه سنی الف و ب مخاطبان این داستان زیبا و آموزنده هستند.

مجموعه داستان های فرانکلین نوشته پالت بورژوا و ترجمه خانم شهره هاشمی است. .

درباره مجموعه داستان های فرانکلین

مجموعه داستان های فرانکلین شامل داستان های تخیلی و کودکانه است. موضوع اصلی این مجموعه داستان های حیوانات می باشد. هر داستان با شمردن توانایی و کارهایی که فرانکلین از عهده آن ها بر می آید شروع می شود و سپس به مشکلات و ناتوانی های او می پردازد. این نکته از ویژگی های این کتاب است که به مخاطب نشان می دهد هر انسانی مجموعه ای از توانایی ها و ناتوانی ها است.

خواندن مجموعه داستان های فرانکلین را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم؟

کودکان گروه سنی بالای سه سال مخاطبان این مجموعه داستان جذاب و آموزنده هستند.