روز معلم

برای معلمم
روز معلم مبارک

چه کسی در شکل گیری شخصیت و مهارت هایمان موثر است؟ والدین و سایر اعضای خانواده در صدر لیست هستند اما مقام دوم به احتمال زیاد به یک معلم می‌رسد.

نقش معلم در زندگی افراد تاثیرگذار

آیا می‌توانیم زندگی را بدون کامپیوتر شخصی تصور کنیم؟ بدون وجود دو معلم در زندگی بیل گیتس، احتمالا در دنیای امروز ما کامپیوتری وجود نداشت. فرد رایت معلم ریاضیات بیل گیتس از او خواست تا بیشتر تلاش کند و اگر لازم است به خود فشار بیشتری بیاورد و معلم نمایش او، آن استفنز به او کمک کرد تا از پسری گوشه گیر در مدرسه به ستاره نمایش مدرسه تبدیل شود و عشق به کانون توجه را لمس کند. بیل گیتس این چنین از معلم هایش تشکر مرد و گفت: هیچ راهی نیست که مایکروسافت بدون کاری که آن‌ها (برای من) انجام دادند، وجود داشته باشد.

تنها بیل گیتس نیست، اپرا وینفری مجری برنامه گفتگو، بازیگر و تهیه کننده تلویزیون از معلم کلاس چهارم خود الهام گرفته است و می‌گوید: به خاطر معلمم احساس می‌کردم می‌توانم دنیا را تصاحب کنم، او دقیقا همان کاری را انجام داد که معلم ها انجام می‌دهند، آن ها جرقه ای برای یادگیری ایجاد می کنند که از آن به بعد کودک با آن جرقه زندگی می کند…

معلم، بزرگسالی است که می توانیم به او اعتماد کنیم!

برای برخی کودکان، بعد از والدین معلم ها مهم‌ترین افرادی هستند که تاثیر مثبتی در زندگی آن ها دارند. معلم ها در فضایی مملو از عشق و امنیت دانش و مهارت های کودکان را پرورش می دهند و به آن ها در کشف و یادگیری دنیای اطراف کمک می کنند.

روز معلم ، روزی برای گفتن “متشکرم”

اگر معلمی داریم، یکی از افراد خوش شانس هستیم که احتمالا یک روز به زندگی خود با همه تجربه‌ها، موفقیت ها، رویاهایی که به حقیقت پیوستند و لحظات سختی که از آن جان سالم به در برده‌ایم نگاه می‌کنیم و متوجه می‌شویم معلم هایمان چه کمکی در این چنین سپری کردن زندگی ما کرده‌اند.
روز معلم، کودکان قدردانی را می‌آموزند.

 
آغوش معلم
آغوش معلم