معرفی کتاب

قصه گویی یکی از تاثیرگذارترین شیوه های آموزشی برای یادگیری کودکان است. روشی که کودک را به افزایش مهارت، رشد خلاقیت، تخیل و تصویر سازی هدایت می کند.با خواندن قصه و تعریف کردن خاطرات کودکی، سرگرمی ها، جشن و مراسم هایی که شرکت کردیم، کودک را با فرهنگ خانوادگی، آداب و معاشرت اجتماعی بیشتر آشنا خواهیم کرد.
با قصه گویی کودکان می توانیم آن ها را با پیچیدگی های زبان و کلمات جدید آشنا کنیم. و همچنین اصول استفاده و تلفظ صحیح آن ها را به فرزندانمان آموزش دهیم.معمولا کودکان ترجیح می دهند بیشتر حرف بزنند تا گوش کنند، به کمک داستان گویی می توانیم توجه آن ها را به موضوع افزایش دهیم و مهارت های شنیداری او را تقویت کنیم. کودک بعد از هربار شنیدن، سعی می کند مکان، شخصیت های داستان و اتفاقات را در ذهن خود تصویر سازی کند. این مسئله باعث خواهد شد تا قدرت خلاقیت و تصویرسازی کودک افزایش پیدا کند.قصه گویی هنر درست سوال پرسیدن و شروع یک گفتگو را به کودک می آموزد و سبب افزایش اعتماد به نفس در آن ها می شود. می توانیم با استفاده از ایده های هوشمندانه سطح تمرکز را در کودک افزایش دهیم  سعی داریم یک قصه را چندین بار برای او با جزئیات تعریف کنیم؛ بعد از گذشت چند روز، از او بخواهیم تا داستان را برای ما تعریف کند و یا ادامه قصه را خودش به تنهایی بازگو کند. این روش سطح تمرکز او را افزایش می دهد و به تقویت حافظه در کودک کمک خواهد کرد.کودکان از گوش دادن به قصه ها لذت می برند، آن ها دوست دارند درباره شخصیت های داستان که به آن علاقه دارند، بیشتر بدانند و همانند آن ها رفتار کنند. در واقع ما می توانیم اخلاقیات پسندیده مثل؛ شجاعت، صداقت و دانایی را به کودکان بیاموزیم و صفات مثبت انسانی را در آن ها پرورش دهیم. در این بخش با معرفی کتاب هایی متناسب با هر گروه سنی با شما عزیزان همراه خواهیم بود:

کتاب بهترین بودن نوشته مسعود ملک‌یاری است.
کتاب بهترین بودن را انتشارات پرتقال منتشر کرده است، این انتشارات با هدف نشر بهترین و با کیفیت‌ترین کتاب‌ها برای کودکان و نوجوانان تاسیس شده است.
پرتقال بخشی از انتشارات بزرگ خیلی سبز است. 
فلو یک فلوت خوش‌صدا بود، درست مثل همه فلوت‌های دنیا اما اتفاق بدی برایش افتاد که زندگی‌اش را عوض کرد. او دیگر نمی توانست مثل گذشته باشد و آهنگ‌های قشنگ بزند اما بلاخره راهی برای شاد بودن پیدا کرد. یک راه جالب که شاید به فکر هرکسی نرسد.

مجموعه داستان های فرانکلین شامل داستان های تخیلی و کودکانه است. 

موضوع اصلی این مجموعه داستان های حیوانات می باشد. هر داستان با شمردن توانایی و کارهایی که فرانکلین از عهده آن ها بر می آید شروع می شود و سپس به مشکلات و ناتوانی های او می پردازد.

این نکته از ویژگی های این کتاب است که به مخاطب نشان می دهد هر انسانی مجموعه ای از توانایی ها و ناتوانی ها است.

مجموعه خمیری ها از سه جلد؛ احساس ها، متضادها و حرکت ها تشکیل شده است.

این مجموعه کتاب برای کودکان بالای یک سال مناسب است. و آن ها را با مفاهیم اولیه آشنا می کند.این مجوعه در دسته کاب های من یاد می گیرم قرار دارد و به رشد و تقویت مهارت های کودک کمک می کند. 

کتاب خودشفتی برای والدین نوشته سوزان پولاک و ترجمه علیرضا زرندی، آزیتا محمدکریمی، سمیرا سعادتی است.

شیوه برخورد مشفقانه یا غیرمشفقانه طی رفتارهای ما در فرایند فرزندپروری، چه بخواهیم و یا نخواهیم شکل گیری شخصیت و رفتار کودکان ما را تحت تاثیر قرار می دهد.
مثال های عینی و ملموس این کتاب از امتیازهای آن است.

مجموعه کتاب سلام نابغه شامل ۸ جلد است که توسط انتشارات هوپا چاپ می شود.

نویسنده این محموعه مایکل دال، شاعر خانم زهرا موسوی، تصویرگر اوریول ویدال نام دارند. این مجموعه کتاب با ادبیاتی لطیف مهارت های فردی و اجتماعی را به کودکان آموزش می دهد.

حتی عنوان این مجموعه کتاب قصد دارد عزت نفس کودک را تقویت کند. در هر یک از کتاب های مجموعه سلام نابغه مهارت های مورد نیاز کودکان با شعری جذاب و روان بیان می شود.

کتاب اجازه هست؟

کتاب “اجازه هست؟” نویسنده جان کلی، تصویرگر استف لیبریس، مترجم رضی هیرمندی، که توسط انتشارات پرتقال چاپ می شود. این کتاب برای گروه سنی بالای سه سال مناسب است.
کتاب اجازه هست داستان اردکی را تعریف می‌کند که به دنبال دوست‌های جدید می‌گردد ولی حیوانات مختلف به دلیل اینکه اردک شبیهشان نیست، او را به باشگاه خود راه نمی‌دهند! این کتاب به خوبی این پیام ارزشمند را منتقل می‌کند که هرکدام از ما با ضعف‌ها و تواناییهایمان منحصر به فرد هستیم و برای پذیرفته شدن و دوست داشته شدن نیازی به تغییر خود نیست و در عین تفاوت می‌توانیم با هم دوست باشیم.

 

معرفی-کتاب-دوستت-دارم-دیگه

کتاب “دوستت دارم دیگه!” نویسنده جوری جان، تصویرگر بنجی دیویس، مترجم مسعود ملک یاری، که توسط انتشارات پرتقال چاپ می‌شود. این کتاب برای گروه سنی بالای سه سال مناسب است.
کتاب “دوستت دارم دیگه!”از مجموعه جذاب اردک و خرس، این نکته را به مخاطبان خردسال آموزش می‌دهد که برای لذت بردن از یک دوستی خوب، باید تفاوت‌های فردی و شخصی دوستانمان را بشناسیم و به آن‌ها احترام بگذاریم.