اخبار ناگوار را چگونه به کودکان بگوییم؟

کلاس بازی - اخبار و کودکان

کلاس بازی


زندگی کودکان به طور منظم تحت تأثیر تروما قرار می گیرد، مهم نیست که چقدر والدین یا معلمان سعی می کنند “چیزهای بد” را دور نگه دارند. به جای محافظت از کودکان در برابر خطرات، خشونت یا تراژدی‌های اطرافمان، بزرگسالان باید با بچه‌ها در مورد آنچه اتفاق می‌افتد صحبت کنند.

نحوه گفتن اخبار بد به کودکان

گفت‌وگو ممکن است آسان به نظر نرسد، اما اتخاذ موضعی پیشگیرانه، بحث در مورد رویدادهای دشوار به زبانی مناسب سن کودک، می‌تواند به او کمک کند تا احساس امنیت و آرامش بیشتری داشته باشد.
همانطور که بزرگسالان ممکن است سعی کنند از موضوعات دشوار اجتناب کنند، کودکان نیز اغلب یاد می گیرند یا می دانند که چه زمانی اتفاق غم انگیز یا ترسناکی رخ می دهد. اگر بزرگسالان در مورد آن با آنها صحبت نکنند، کودک ممکن است اشتباه را بیش از حد ارزیابی کند یا سکوت بزرگسالان را اشتباه درک کند. بنابراین، اولین نفری باشید که موضوع دشوار را مطرح می کند. وقتی والدین در شرایط دشوار با کودکان صحبت می کنند، به فرزندان خود می گویند که در دسترس و حمایت کننده هستند.

مکالمه را هدایت کنید:

به آنچه می خواهید بگویید فکر کنید. اشکالی ندارد که در سر، در آینه یا با یک بزرگسال دیگر تمرین کنید. برخی برنامه ریزی های پیشرفته ممکن است بحث را آسان تر کند.

لحظه ای آرام را پیدا کنید:

شاید بعد از شام یا هنگام درست کردن ناهار روز بعد باشد. این زمان و مکانی است که فرزندان شما می توانند مرکز توجه شما باشند. دریابید که آنها چه می دانند. از آنها بپرسید “در مورد این چه چیزی شنیده اید؟” و بعد به او گوش دهید.

احساسات خود را با فرزندتان در میان بگذارید:

خوب است که احساسات خود را بپذیرید. می بینند شما نیز همانند آن ها انسان هستید و احساساتی دارید. آنها همچنین این فرصت را پیدا می کنند که ببینند حتی اگر ناراحت هستید، می توانید خودتان را جمع کنید و ادامه دهید. والدین اغلب آن را می شنوند؛ الگو باشید. این در مورد احساسات نیز صدق می کند.

حقیقت را بگویید:

حقایق را در سطحی بیان کنید که آنها بتوانند درک کنند. شما نیازی به ارائه جزئیات گرافیکی ندارید. برای کودکان خردسال، ممکن است لازم باشد در مورد معنای مرگ صحبت کنید (دیگر چیزی احساس نمی کنید، گرسنه، تشنه، ترس یا صدمه نمی بینید؛ ما هرگز آنها را دیگر نخواهیم دید، اما می توانیم خاطرات آنها را در قلب و ذهن خود نگه داریم).

کلاس بازی - اخبار و کودکان

به کودک خود حس امنیت و اطمینان بدهید:

در پایان مکالمه، به فرزندان خود اطمینان دهید که هر کاری را که می دانید برای حفظ امنیت و مراقبت از آنها انجام خواهید داد. به آنها اطمینان دهید که در آینده برای پاسخ به هر سوال یا صحبت مجدد در مورد این موضوع در دسترس خواهید بود. به آنها اطمینان دهید که آنها را دوست دارید.

مراقب خودتان باشید:

صحبت کردن درباره اخبار و حوادث سخت و تجربه آنها می تواند خسته کننده باشد. مراقبت از خود را فراموش نکنید. اخبار را خاموش کنید. استراحت کنید. به فعالیت بدنی بپردازید. کاری انجام دهید که روحیه شما و خانواده تان را بالا ببرد.

به دنبال کمک حرفه ای باشید:

این نکات و استراتژی ها می تواند به شما کمک کند تا فرزندان خود را از طریق بحران فعلی راهنمایی کنید. اگر احساس گیر افتادن، غرق شدن می کنید یا فرزندتان نشانه های مداوم استرس یا بی قراری را نشان می دهد، ممکن است بخواهید با فردی که می تواند کمک کند صحبت کنید. یک متخصص بهداشت روان دارای مجوز مانند یک روانشناس می تواند به شما در ایجاد یک استراتژی مناسب برای مدیریت استرس کودک کمک کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید