۵ راهکار برای ترک عادت پرخوری در کودکان

چگونه می‌توانیم به فرزندانمان کمک کنیم تا جنبه عاطفی غذا خوردن را رها کنند؟ در اینجا پنج راه برای کمک به ترک عادت پرخوری در کودکان را با دقت توضیح خواهیم داد.
۱) درک کنید که پشت غذا خوردن چیست؟ ممکن است چیزی فیزیکی یا فیزیولوژیکی باشد که باعث شود کودک بیشتر غذا بخورد، اما احتمالاً احساسی نیز هست. بنابراین، به عنوان یک سوال دائمی، کنجکاو باشید که چه اتفاقی برای فرزندتان می‌افتد، زیرا ممکن است به این معنی باشد که او نیاز به غذا خوردن دارد.
۲)کنترل کردن کودک احتمالا نتیجه معکوس خواهد داشت. کنترل احتمالاً شرم آور تلقی می‌شود. شرم باعث می‌شود احساس بدتری داشته باشیم و بنابراین، ما تمایل بیشتری به خوردن غذا داریم. آیا تا به حال به شما گفته شده است که می‌توانید یا باید کمتر غذا بخورید؟ توسط پزشک، مربی شخصی شما، والدین خوش نیت یا دوستان؟ این چه حسی را به شما می‌دهد؟ مهم است که همدل باشید و حمایت کنید. اگر به فرزندتان بگویید که کمتر غذا بخورد یا زیاد غذا می‌خورد، ممکن است احساس شرمندگی کند. این احتمال وجود دارد که آن‌ها به خوردن ادامه دهند، اما پس از احساس شرم که به احتمال زیاد مخفیانه است.

عادت پرخوری کودک

۳)غذا را به چیز بد تبدیل نکنید، فقط سرعت غذا خوردن را کاهش دهید. غذا چیز خوبی است. ما برای زنده ماندن به غذا نیاز داریم و خوردن آن می‌تواند لذت بخش باشد. اما پرخوری اغلب با سرعتی سرسام آور اتفاق می‌افتد. پرخور دیگر از غذا خوردن لذت نمی‌برد. بنابراین، آهسته‌تر غذا خوردن را به فرزندتان آموزش دهید. شاید به عنوان یک خانواده، شروع به غذا خوردن با تمرکز بیشتر در اطراف میز شام کنید. با نشان دادن اهمیت لذت بردن به کودک، سرعت خود را کم کنید و از غذای خود لذت ببرید.
۴) در مورد پاسخ به گرسنگی صحبت کنید. با کودک خود در مورد پاسخ به گرسنگی – در مقابل پاسخ به استرس، مشکل یا احساسات – با غذا صحبت کنید. شما می‌توانید این واقعیت را برای فرزندتان توضیح دهید که در این فرهنگ، ما برای اطمینان و آرامش به جای منابع درونی خود، به مواد خارجی تکیه می‌کنیم. می‌توانید به عنوان یک پروژه مداوم به فرزند خود آموزش دهید که راه‌های دیگری برای مدیریت احساس وجود دارد. این ممکن است چیزی باشد که بخواهید با هم یاد بگیرید. بهترین کاری که می‌توانید در اینجا انجام دهید این است که این را برای خودتان یاد بگیرید و آن را منتقل کنید. با توضیح این که همه ما تا حدی این کار را انجام می‌دهیم، شروع کنید. ما به طور غریزی احساسات ناخوشایند را با چیز دیگری از بین می‌بریم که باعث می‌شود احساس تحمل‌پذیری بیشتری داشته باشند. اگر شما هم عادت به پرخوری یا سریع غذا خوردن دارید، مؤثرترین کاری که می‌توانید برای تأثیرگذاری بر فرزندتان انجام دهید این است که به غذا خوردن و اعتماد به نفس خود توجه کنید. روانشناسی که ممکن است به فرزندان خود منتقل کنید اغلب یکی از مواردی است که والدین نگران آن هستند.
۵) بدانید فرزندانتان از چه چیزهایی لذت می‌برند. شما می‌توانید با فعالیت‌های دیگری که ممکن است از آن لذت ببرد، نیاز کودکتان به پرخوری را از بین ببرید. به عنوان مثال، اگر این الگویی است که کودک شما چند ثانیه بعد از شام، تنقلات میل کند، در عوض چیز دیگری بیاورید که ممکن است آن را دوست داشته باشد. این می‌تواند چیزی باشد که هردوی شما از آن لذت می‌برید. هر راهی که برای برخورد با پرخوری فرزندتان انتخاب می‌کنید، بدانید که ابتدا باید فرزندتان را به خوبی بشناسید. اغلب اوقات، زمان با کیفیتی که با شما سپری می‌شود، چیزی است که کودک بیش از همه نیاز دارد. این راه طولانی برای رسیدگی به هرگونه مسائل، قطعا کمک خواهد کرد. مستقیماً به آن‌ها یاد می‌دهد که ارزش وقت گذاشتن را دارند. این چیزی است که همه ما بیش از همه به آن نیاز داریم. بنابراین، شاید این یک برد-برد برای هر دوی شما باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید